10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Krabi

Turystyka

Krabi to piękne miejsce pełne kultury, tradycji i plaż. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Tajlandii. I wiesz co? W Krabi jest tak wiele rzeczy do zobaczenia, że można się nimi cieszyć przez całe życie.

Jeśli planujesz odwiedzić Krabi, odwiedź te 10 najlepszych rzeczy, które pomogą Ci w zwiedzaniu Krabi.

1. Świątynia Leżącego Buddy

Świątynia Odpoczywającego Buddy jest najważniejszą świątynią w Krabi. Mówi się, że jest to drugi co do wielkości posąg leżącego Buddy na świecie.

2. Park Narodowy Khao Pae Daeng

Jest to park naturalny, który rozciąga się na dużym obszarze. Park ten słynie z pięknej przyrody, plaż z białym piaskiem, krystalicznie czystej wody i niesamowitych wodospadów.

3. Plaża z białym piaskiem

W Krabi jest jedna plaża, która nazywa się Plaża Białego Piasku. I wiecie co? Jest to najpiękniejsza i najczystsza plaża na świecie.

4. Molo Hat Noi

W Krabi znajduje się molo, które znane jest jako najdłuższe drewniane molo na świecie. Jest to najczęściej odwiedzane molo w Krabi, ponieważ jest to najbardziej romantyczne miejsce na całym świecie.

5. Wat Tham Phranang

Wat Tham Phranang to klasztor w Krabi, o którym mówi się, że jest najstarszą świątynią w Krabi. Znany jest również jako świątynia nosa słonia.

6. Muzeum Narodowe Krabi

To muzeum słynie z kolekcji sztuki, starożytnych artefaktów i broni.

7. Hat Noppharat Thara

Hat Noppharat Thara to słynna plaża w Krabi. Znana jest również jako plaża tysiąca skał. Na tej plaży jest wiele wyjątkowych rzeczy do zobaczenia.

8. Zatoka Klong Thom

Zatoka Klong Thom jest najpiękniejszą i najczystszą zatoką na całym świecie. W zatoce tej można znaleźć wiele luksusowych jachtów.

9. Ban Tai

Jest to słynny nocny targ w Krabi. Można na nim znaleźć wiele tradycyjnych potraw, ubrań i pamiątek.

10. Wat Chalong Krabi

Wat Chalong Krabi to świątynia znajdująca się w Krabi. Jest to miejsce do medytacji.

Wnioski:

Krabi jest pięknym miejscem w Tajlandii. Jeśli odwiedzasz Tajlandię po raz pierwszy, musisz odwiedzić Krabi.

Jeśli jesteś w Krabi, to możesz odwiedzić te 10 najlepszych rzeczy, które pomogą Ci odkryć Krabi.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …