Co warto zobaczyć w Paryżu

Turystyka

Miasto miłości i sztuki. Leży nad przepiękną Sekwaną. Stolica Francji- Paryż to wyjątkowe miasto, jednak nie każdy się nim zachwyci. Co roku miasto odwiedza tysiące turystów, którzy podziwiają zabytki oraz muzea.

Paryż – co warto zobaczyć?

Historyczne centrum Paryża znajduje się na wyspie na Sekwanie, na której znajduje się sławna katedra. W trakcie krótkiego pobytu nie sposób zwiedzić wszystkich atrakcji miasta. Tak więc: Paryż- co warto zobaczyć?

  1. Luwr- najbardziej znane muzeum sztuki na świecie, największe w Paryżu, kiedyś był to pałac królewski. Zobaczymy tam stele z kodeksem Hammurabiego, obrazy Leonarda da Vinci czy też inne dzieła sztuki. Do oglądnięcia udostępnionych jest ponad 35 tysięcy dzieł.
  2. Wieża Eiffla- kiedy mówi się o Francji czy Paryżu na myśl przychodzi nam wysoka metalowa wieża, symbol tego miasta. Żelazna Dama, tak nazywana jest wieża, stoi w zachodniej części miasta, na krańcu Pól Marsowych nad Sekwaną. Budowana w latach 1887-1889, jej wysokość zmieniała się ze względu na zamontowaną antenę, obecnie to 324 metry. Wysokość wieży zmienia się o 18 centymetrów w zależności od temperatury.
  3. Katedra Notre- Dame- kilka lat do tyłu wszyscy spoglądali z zaniepokojeniem jak sklepianie tej najsłynniejszej katedry we Francji stanęło w ogniu. Budowla Katedry trwała aż 180 lat, od tamtej pory zachwyca rzeźbami, freskami i kunsztem architektonicznym.
  4. Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny: Pola Elizejskie to reprezentacyjna aleja Paryża, łączy Plac Zgody z placem Charlesa’a De Gauell’a. Spacerując tą aleją zobaczymy liczne restauracje, kina i teatry. Niedaleko znajduje się Pałac Elizejski Dochodząc do Placu Charlesa’a De Gauell’a zobaczymy Łuk Triumfalny- monumentalny pomnik upamiętniający tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasach wojen napoleońskich i rewolucji francuskiej.
  5. Katakumby Paryża- to sieć podziemnych korytarzy jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego, maja długość 50 kilometrów, jednak trasa turystyczna to tylko 2 km. Katakumby początkowo były wykorzystywane tylko do wydobywania wapnia; gdy w Paryżu wybuchła epidemia dżumy, składano tam ciała zmarłych; a w czasach II wojny światowej było to miejsce spotkań ruchu oporu.
  6. Rejs po Sekwanie- nie tylko rejs, ale również spacer wzdłuż brzegów rzeki, podczas którego spojrzymy na zabytki z innej perspektywy. Spacerując wzdłuż Sekwany, możemy skusić się na odpoczynek przy jednej z małych restauracji.
  7. Disneyland i Park Asteriksa- Disneylandu nie trzeba nikomu przestawiać, park inspirowany postaciami bajek Walta Disneya. Park Asterika oddalony jest od Paryża o około 35 kilometrów i zobaczymy inscenizację na wzór popularnej serii komiksów i bajek.

Paryż to wyjątkowe miasto, które warto odwiedzić. Nie każdy zakocha się w tym mieście, ale wszyscy docenią architekturę i klimat tam panujący. To wszystko dopełnia pyszna i wyjątkowa kuchnia, której trzeba skosztować będąc w Paryżu.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …