Co warto zobaczyć w Kanadzie ?

Turystyka

Państwo w Ameryce Północnej, które oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Arktycznego. Kraj graniczący z USA, którego rozpoznawalnym symbolem jest liść klonu i niedźwiedzie. Mowa o Kanadzie, stolica Ottawa.

Kanada – co warto zobaczyć?

Kanada jest drugim co do wielkości krajem, zaraz po Rosji. Głową państwa jest Królowa Elżbieta II. Kanada należy do ONZ, NAFTA, NATO i wielu innych organizacji. Popularne miasta tego kraju to między innymi Toronto, Quebec oraz Vancouver. Kanada- co warto zobaczyć w tym ciekawym kraju?

  1. Boya Lake jezioro o tak czystej i przejrzystej wodzie, że z kilku metrów widać dno. Dodatkowo przy jeziorze znajduje się wypożyczalnia kanu i kajaków. Czego chcieć więcej? Czysta woda, piękne widoki i możliwość spędzenia czasu na wodzie. Wkoło jeziora znajduje się również teren z ławkami, stolikami i placem, gdzie można się zrelaksować.
  2. Wodospad Niagara, leżący na pograniczu Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jedna z największych atrakcji przyrodniczych. Największy wodospad świata, który co roku przyciąga tysiące turystów.
  3. Kolej Transkanadyjska, która łączy dwa miasta na dwóch krańcach Kanady: Vancouver oraz Montreal. Podróżując Koleją Transkanadyjską mamy możliwość podziwiania przepięknych widoków, jezior, prowincji. Cała podróż trwa około 3 dni, do pokonani jest 4466 kilometrów.
  4. Wieża CN w Toronto ma 553,33 metrów wysokości i powstała w 1976 roku, jest symbolem rozpoznawczym Toronto, największego miasta w Kanadzie.
  5. Montreal to wyjątkowe miasto, w którym mamy możliwość podziwiania dzielnicy z XVII wieku. To główny ośrodek turystyczny i dom wielu projektantów mody.
  6. Stary Quebec jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zabytki, które tam zobaczymy to Dolne Miasto, które ciągnie się wzdłuż rzeki św. Wawrzyńca, Cytadela, czy Równina Abrahama
  7. Park Narodowy Gros Morne, jest niepowtarzalny i bardzo ważny dla świata ponieważ skały, które tam zobaczymy pomagają zrozumieć w jaki sposób powstały oceany i kontynenty. Park jest idealny dla miłośników przyrody i podziwiania widoków górskich.
  8. Dawson City, zachowane miasteczko z czasów gorączki złota. Miasteczko, w którym niegdyś żyło wielu ludzi, dziś pozwala przenieść się nam kilkaset lat wstecz i poczuć westernowy klimat.

Malownicze górskie widoki, piękne czyste jeziora, srogie zimy- tak można opisać Kanadę w kilku słowach. Dodając do tego jeszcze duże miasta i kameralne miasteczka przyciągające swoją architekturą mamy idealne miejsce na udany urlop. Kanada staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem turystycznym i nie może zabraknąć jej w Twoich planach.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …