Co warto zobaczyć w Kanadzie ?

Turystyka

Państwo w Ameryce Północnej, które oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Arktycznego. Kraj graniczący z USA, którego rozpoznawalnym symbolem jest liść klonu i niedźwiedzie. Mowa o Kanadzie, stolica Ottawa.

Kanada – co warto zobaczyć?

Kanada jest drugim co do wielkości krajem, zaraz po Rosji. Głową państwa jest Królowa Elżbieta II. Kanada należy do ONZ, NAFTA, NATO i wielu innych organizacji. Popularne miasta tego kraju to między innymi Toronto, Quebec oraz Vancouver. Kanada- co warto zobaczyć w tym ciekawym kraju?

  1. Boya Lake jezioro o tak czystej i przejrzystej wodzie, że z kilku metrów widać dno. Dodatkowo przy jeziorze znajduje się wypożyczalnia kanu i kajaków. Czego chcieć więcej? Czysta woda, piękne widoki i możliwość spędzenia czasu na wodzie. Wkoło jeziora znajduje się również teren z ławkami, stolikami i placem, gdzie można się zrelaksować.
  2. Wodospad Niagara, leżący na pograniczu Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jedna z największych atrakcji przyrodniczych. Największy wodospad świata, który co roku przyciąga tysiące turystów.
  3. Kolej Transkanadyjska, która łączy dwa miasta na dwóch krańcach Kanady: Vancouver oraz Montreal. Podróżując Koleją Transkanadyjską mamy możliwość podziwiania przepięknych widoków, jezior, prowincji. Cała podróż trwa około 3 dni, do pokonani jest 4466 kilometrów.
  4. Wieża CN w Toronto ma 553,33 metrów wysokości i powstała w 1976 roku, jest symbolem rozpoznawczym Toronto, największego miasta w Kanadzie.
  5. Montreal to wyjątkowe miasto, w którym mamy możliwość podziwiania dzielnicy z XVII wieku. To główny ośrodek turystyczny i dom wielu projektantów mody.
  6. Stary Quebec jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zabytki, które tam zobaczymy to Dolne Miasto, które ciągnie się wzdłuż rzeki św. Wawrzyńca, Cytadela, czy Równina Abrahama
  7. Park Narodowy Gros Morne, jest niepowtarzalny i bardzo ważny dla świata ponieważ skały, które tam zobaczymy pomagają zrozumieć w jaki sposób powstały oceany i kontynenty. Park jest idealny dla miłośników przyrody i podziwiania widoków górskich.
  8. Dawson City, zachowane miasteczko z czasów gorączki złota. Miasteczko, w którym niegdyś żyło wielu ludzi, dziś pozwala przenieść się nam kilkaset lat wstecz i poczuć westernowy klimat.

Malownicze górskie widoki, piękne czyste jeziora, srogie zimy- tak można opisać Kanadę w kilku słowach. Dodając do tego jeszcze duże miasta i kameralne miasteczka przyciągające swoją architekturą mamy idealne miejsce na udany urlop. Kanada staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem turystycznym i nie może zabraknąć jej w Twoich planach.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …