Sao Paulo – co warto zobaczyć

Turystyka

Sao Paulo jest największym miastem Brazylii i stolicą stanu Sao Paulo. Sao Paulo jest największą metropolią w Ameryce Południowej i ma trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie. Jest także trzecim co do wielkości miastem na świecie i jest znane jako “Miasto możliwości”.

Oto 10 rzeczy, które musisz zobaczyć, gdy odwiedzisz Sao Paulo:

1. Aleja Paulista

Aleja Paulistów to słynna ulica w Sao Paulo i jedna z najbardziej znanych alei na świecie. Znajduje się tu wiele słynnych muzeów i pomników. Jest to bardzo ruchliwa aleja, przy której znajduje się wiele sklepów i centrów handlowych, w których można kupić wiele modnych rzeczy.

2. Praça da Republica

Praça da Republica to największy plac w Sao Paulo. Znany jest również jako Plac Republiki, znajduje się tu również ratusz miejski. Miejsce to znane jest również z wydarzeń kulturalnych i jest to świetne miejsce do odwiedzenia.

3. Katedra Metropolitalna Matki Bożej z Aparecida

Katedra Matki Boskiej Aparecida to kościół, który został zbudowany pod koniec XIX wieku i jest jednym z najpopularniejszych kościołów w Sao Paulo. Jest to kościół katolicki i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym mieście.

4. Muzeum Sztuki w Sao Paulo

Muzeum Sztuki w Sao Paulo to muzeum poświęcone sztuce, posiadające ogromną liczbę galerii i bogatą kolekcję dzieł sztuki. Muzeum jest jednym z największych na świecie.

5. Narodowe Muzeum Historyczne Brazylii

Narodowe Muzeum Historyczne Brazylii to muzeum, które zostało zbudowane w 1894 roku i znajduje się w centralnej części miasta. Jest to jedno z najstarszych muzeów w mieście i jest chętnie odwiedzane przez turystów.

6. Zoo w Sao Paulo

Zoo w Sao Paulo to ogród zoologiczny położony na obrzeżach miasta, w którym znajduje się duża liczba zwierząt. Jest to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w mieście i słynie z tapira brazylijskiego.

7. Międzynarodowe lotnisko Guarulhos

Międzynarodowe lotnisko Guarulhos to drugie co do wielkości lotnisko w Sao Paulo, znane również jako Sao Paulo/Congonhas International Airport. Jest to również jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie.

8. Ratusz w Sao Paulo

Ratusz w Sao Paulo jest główną siedzibą władz miasta Sao Paulo i jest budynkiem historycznym. Jest to również jeden z najlepiej zachowanych budynków w całym mieście.

9. Katedra w Sao Paulo

Katedra w Sao Paulo to słynna budowla sakralna i jeden z najpiękniejszych kościołów w całym mieście. Jest to również jeden z najstarszych kościołów w mieście i stanowi bardzo popularną atrakcję turystyczną.

10. Giełda Papierów Wartościowych w Sao Paulo

Giełda Papierów Wartościowych w Sao Paulo znana jest również pod nazwą Bovespa i jest największą giełdą na świecie. Jest to również jeden z najlepiej zachowanych budynków w całym mieście.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post na temat “Sao Paulo – co zobaczyć. 10 rzeczy.”. Wiem, że niektórzy z Was już odwiedzili to miasto, ale jestem pewien, że spodobają się Wam rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliście.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …