Florencja – co warto zobaczyć.

Turystyka

Florencja to miasto, które już od 1000 lat słynie z dziedzictwa artystycznego i kulturowego. Stanowi jedną z największych atrakcji Włoch i jest jednym z najstarszych miast w Europie.

Jest to miejsce, w którym rozpoczęła się sztuka i kultura renesansu, a także siedziba rodziny Medyceuszy. Miasto zostało założone w 774 roku i jest stolicą regionu Toskanii. W mieście mieszka około 725 000 osób. Jest to trzecie najczęściej odwiedzane miasto w kraju.

Miasto jest znane ze swojej wielkości i piękna, ale jest też znane z biedy.

Oto niektóre z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia we Florencji:

Duomo

Duomo to najważniejszy kościół w mieście, który jest symbolem całego miasta. Jest to największa katedra w Europie, a także drugi co do wielkości kościół na świecie. Budowę katedry rozpoczęto w 1296 roku, a jej ukończenie zajęło około 150 lat.

Katedra ma wysoką kopułę i trzy wieże zwane campanili. Te trzy campanili są symbolami Florencji i stanowią jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych miasta.

Piazza della Signoria

Piazza jest głównym placem miasta, otoczonym przez Palazzo Vecchio, Palazzo del Podesta, Palazzo della Signoria i Loggia dei Lanzi.

Na placu odbywają się ważne wydarzenia w mieście, znajduje się tu również Palazzo della Signoria, Palazzo Vecchio, Loggia dei Lanzi oraz Muzeum Bargello.

Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio jest siedzibą władz Florencji, a także najważniejszym budynkiem w mieście. Budowę pałacu rozpoczęto w 1160 roku i jest to największy średniowieczny pałac w Europie.

W pałacu znajduje się najwyższa wieża w mieście, znana również jako Torre del Mangia.

Campanile di Giotto

Campanile to dzwonnica miejska, znajdująca się na zachodniej stronie Piazza della Signoria. Jej budowę rozpoczęto w 1340 r. i jest to najstarsza dzwonnica na świecie.

Dzwonnica ta jest symbolem miasta, a także najwyższą dzwonnicą w mieście.

Battistero

Battistero to baptysterium miasta i jest jednym z najpiękniejszych budynków w mieście. Jest to również pierwsze baptysterium na świecie, zbudowane w 1175 roku.

Jest ono symbolem miasta i największym baptysterium w mieście.

Galleria dell’Accademia

Galleria jest muzeum miasta, które zostało otwarte w 1879 roku. Jest to trzecie najczęściej odwiedzane muzeum sztuki na świecie, a także najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech.

Muzeum jest znane z obrazów i rzeźb. Znajdują się tu najważniejsze dzieła sztuki na świecie.

Santa Maria Novella

Kościół Santa Maria Novella jest najstarszym kościołem w mieście, a także najbardziej znanym kościołem w mieście. Został zbudowany w 1185 roku i jest najważniejszym centrum religijnym i kulturalnym miasta.

Kościół ten jest także siedzibą zakonu dominikanów, a także miejscem, w którym odbywały się najważniejsze wydarzenia w mieście.

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio jest najstarszym mostem w mieście, został zbudowany w 1154 roku. Jest to najpiękniejszy most w mieście, a także najważniejsza ulica handlowa w mieście.

Most ten jest również symbolem miasta i najczęściej fotografowanym mostem w mieście.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobają Ci się wyżej wymienione miejsca. Nie zapomnij ich odwiedzić, ponieważ są to najlepsze miejsca do spędzenia miłego czasu w mieście.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …