10 rzeczy, które warto zobaczyć w Suzhou

Turystyka

Jak sama nazwa wskazuje, Suzhou to miasto położone w chińskiej prowincji Jiangsu. Liczy 1,5 miliona mieszkańców i jest trzecim co do wielkości miastem w Chinach.

Podróżowałem z Pekinu do Szanghaju i dotarłem do Suzhou. Dotarcie do miasta zajęło mi około 8 godzin. Nie miałem zbyt wiele czasu na zwiedzanie Suzhou, więc oto dzielę się z wami 10 rzeczami, które warto zobaczyć w Suzhou.

1. Wieża Orientalnej Perły

Wieża jest symbolem miasta. Znajduje się w centralnej części miasta i jest najwyższym budynkiem w Azji. Budynek ma 627 metrów wysokości i kosztował 3,5 miliarda dolarów.

2. Wielki Kanał

Kanał jest symbolem miasta. Jest to najdłuższy kanał na świecie i ma prawie 3 km długości.

3. Świątynia Konfucjusza

Świątynia znajduje się we wschodniej części miasta i jest poświęcona filozofowi.

4. Grobowiec Ming Xiaoling

Grobowiec znajduje się w południowej części miasta. Jest to grobowiec słynnego malarza i kaligrafa.

5. Jezioro Ciągnącego Się Zapachu

Jest to miejsce, w którym znajduje się największy na świecie pływający ogród. Znane jest również jako Kwiat Zachodu.

6. Nanjing Road

Jest to główna ulica handlowa miasta. Jest to idealne miejsce na zakupy. Można tu znaleźć wszystkie rodzaje sklepów, w tym sklepy projektantów.

7. Dworzec kolejowy Suzhou

Dworzec znajduje się we wschodniej części miasta. Jest to najstarsza stacja kolejowa w kraju.

8. Muzeum Suzhou

Jest to największe muzeum w kraju. Znajduje się w południowej części miasta. Posiada kilka pięknych kolekcji i eksponatów.

9. Jezioro Zachodnie

Jezioro Zachodnie jest jednym z największych jezior w kraju. Jest to również główna atrakcja turystyczna miasta.

10. Przełęcz Juyongguan

Przełęcz Juyongguan to przełęcz górska, która łączy północ i południe miasta.

Wnioski:

To było 10 rzeczy, które warto zobaczyć w Suzhou. Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten wpis. Podziel się nim z przyjaciółmi.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …