Tajlandia – co warto zobaczyć ?

Turystyka

Królestwo Tajlandii leży w południowo- wschodniej Azji i graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz Mjanmą (Brima). Kiedyś Tajlandia nosiła nazwę Syjam. Stolicą jest Bangkok. Tajlandia jako egzotyczny, bogaty historycznie i kulturowo co roku przyciąga do siebie rzesze turystów.

Tajlandia – co warto zobaczyć?

Rajskie wyspy, egzotyczne widoki, piękne miasta i niskie ceny, to główne powody rosnącej turystyki w Tajlandii. Dołączmy do tego również niebanalne, dobre tanie jedzenie i mamy idealne miejsce na wypoczynek, pomimo faktu, ze bilety będą nas trochę kosztować. Tak więc Tajlandia- co warto zobaczyć?

  1. Rajski archipelag Ko Phi Phi– nazwa niestandardowa, ale za to widoki zapierające dech w piersiach, pierwsza pozycja i z przytupem zaczynamy nasze zestawienie. Słoneczne plaże, wapienne klify, oraz możliwość wybrania się na pieszą wycieczkę na punkt widokowy Phi Phi skąd roztacza się 360 stopniowy widok na całą wyspę. Na wyspie znajduje się wioska Tonsai, w której możemy skosztować lokalnych potraw.
  2. Bangkok, miasto rozsławione dzięki popularnej komedii i nic dziwnego. To miasto to same kontrasty. Pełne wysokich budynków, wspaniałych pałaców czy starożytnych świątyń a także dzielnic imprezowych. W Bangkoku trzeba odwiedzić Wat Phra Kaew gdzie zobaczymy Szmaragdowego Buddę. Dodatkowo mamy w mieście Ogrody Zoologiczne, parki wodne i parki rozrywki.
  3. Chiang Mai otoczone górami kwitnące miasto Tajlandii. Jest to miejsce historyczne. W centrum miasta zobaczymy stare mury miejskie i piękne świątynie starożytne. W tym mieście mamy możliwość w w rezerwacie słoni karmić te duże, wyjątkowe zwierzęta.
  4. Ayutthaya to dawna stolica, miasto założone w 1350 roku. To tutaj możemy zobaczyć pozłacany posąg Buddy wysoki na 6 metrów.
  5. Chiang Rai najbardziej wysunięte na północ miasto Tajlandii, tutaj schodzą się granice Tajlandii, Laosu i Mjanmanu. W mieście możemy odwiedzić muzea, które prezentują lokalne dziedzictwo, kulturę oraz sztukę. Odwiedzić warto także jaskinię Lion Hill Cave, otoczoną malowniczą scenerią i szlakami turystycznymi.
  6. Phuket– przepiękne plaże, nurkowanie wśród rafy koralowej, posiada miano największej wyspy Tajlandii. Warto popływać ponurkować, zobaczyć jaskinie i groty wodne. Idealne miejsce na odpoczynek.

Tajlandia ma w sobie wiele powodów dla których watro ją odwiedzić. Największą atrakcją są liczne plaże, pogoda, klimat i ta przepiękna woda oblewająca wyspy Tajlandii. Państwo niesamowitej kultury, architektury, cudownych widoków, pysznego jedzenia, pełne kontrastów. Idealne miejsce dla osób lubiących krajobrazy, plaże i sporty wodne.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …