Bukareszt – co warto zobaczyć. 10 rzeczy.

Turystyka

Porozmawiajmy o jednej z najpiękniejszych stolic Rumunii – Bukareszcie. Bukareszt jest znany jako drugie miasto Rumunii i stolica tego kraju. W Bukareszcie jest wiele rzeczy do zobaczenia, ale porozmawiajmy o kilku najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić.

Oto 10 najciekawszych miejsc do zobaczenia w Bukareszcie.

1. Opera Narodowa

Opera Narodowa jest bardzo znaną i jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Bukaresztu. Budynek został zaprojektowany przez rumuńskiego architekta Nicolae Grigorescu i jest symbolem miasta.

2. Pałac Parlamentu

Pałac Parlamentu to kolejna popularna atrakcja turystyczna Bukaresztu. Jest to miejsce, w którym można dowiedzieć się wiele o historii Rumunii.

3. Teatr rzymski

Rumunia ma bogatą i fascynującą historię. Teatr rzymski jest jednym z najlepszych miejsc, by się o niej dowiedzieć.

4. Katedra Prawosławna

Katedra Prawosławna jest znaną atrakcją turystyczną w mieście. Katedra została zbudowana w XVII wieku i jest poświęcona świętej Matce Bożej.

5. Stary Pałac Królewski

Kolejnym imponującym i pięknym budynkiem jest Stary Pałac Królewski. Jest to wspaniały budynek poświęcony królowej Marii i królowi Ferdynandowi.

6. Bazylika św.

Bazylika św. Sawy znajduje się w centrum miasta. Jest to wspaniałe miejsce, aby oddać cześć Rumuńskiemu Kościołowi Prawosławnemu.

7. Las Ghencea

Las Ghencea to jedno z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia w Bukareszcie. Jest to las, w którym można znaleźć wiele różnych roślin i drzew.

8. Czarny Kościół

Czarny Kościół jest bardzo imponującym i jednym z najstarszych kościołów w mieście. Poświęcony jest świętemu Piotrowi.

9. Pomnik Karola I

Pomnik Karola I to ogromny pomnik poświęcony królowi Karolowi. Jest to bardzo duży i piękny pomnik.

10. Pałac Aten (Athenee Palace)

To ostatnia, ale nie najmniej ważna rzecz, którą trzeba zobaczyć w Bukareszcie. Pałac Aten jest bardzo dużym i imponującym pałacem.

Wnioski:

Jest wiele rzeczy do zobaczenia w Bukareszcie, ale to jest 10 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …