Co warto zobaczyć w Chicago

Turystyka

Urodziłem się i wychowałem w Chicago, i nadal tu mieszkam, ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek przestał odwiedzać to miasto. Odwiedziłem Chicago raz w życiu i to mi wystarczyło. Chciałabym opowiedzieć Ci o najlepszych miejscach, które warto odwiedzić w Chicago.

10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Chicago

Nie ma wątpliwości, że Chicago jest jednym z głównych celów podróży w USA, ale nie tylko, Chicago jest również główną atrakcją turystyczną. Miejsce to jest po prostu hipnotyzujące, ale musisz podjąć pewne środki ostrożności podczas zwiedzania tego miejsca. Oto kilka z najlepszych miejsc, które trzeba odwiedzić w Chicago.

Wrigley Field

Najstarszym parkiem baseballowym w Stanach Zjednoczonych jest Wrigley Field. Stadion został otwarty w 1914 roku, a obecnie jest siedzibą drużyny Chicago Cubs. Wrigley Field jest punktem orientacyjnym dla mieszkańców Chicago.

Lincoln Park Zoo

Jeśli kochasz zwierzęta, to z pewnością spodoba Ci się Lincoln Park Zoo. Znajduje się ono w samym sercu miasta i jest domem dla ponad 6 000 zwierząt z 500 gatunków. Jest to największy ogród zoologiczny w kraju i jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia.

Centrum Rockefellera

Rockefeller Center to wspaniałe miejsce dla osób, które uwielbiają zakupy. Miejsce to jest wypełnione niesamowitymi i przyciągającymi wzrok sklepami i restauracjami. Jest to kultowe miejsce na zakupy.

Teatr Szekspirowski

Jeśli kochasz sztukę i literaturę, to z pewnością chętnie odwiedzisz Teatr Szekspirowski. Nazwa teatru pochodzi od nazwiska słynnego dramaturga Williama Szekspira. Jest to najlepsze miejsce do oglądania na żywo przedstawień tego dramaturga.

Chicagowski deptak rzeczny

Chicago Riverwalk to idealne miejsce, aby cieszyć się pięknem miasta i przyrody. Znajduje się tu kilka pięknych parków, z których roztacza się piękny widok na miasto.

Instytut Sztuki w Chicago

Instytut Sztuki w Chicago jest jednym z najlepszych miejsc do nauki i podziwiania sztuki. Znajdują się tu niesamowite dzieła sztuki i rzeźby. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to jest to miejsce dla Ciebie.

Jezioro Michigan

Jeśli wybierasz się do Chicago, nie możesz przegapić jeziora Michigan. Jest to najpiękniejsze miejsce na świecie. Miejsce to jest otoczone niesamowitymi plażami, a ludzie chętnie korzystają z aktywności wodnych.

Wnioski:

To jest 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Chicago. Jestem pewien, że jeśli odwiedzisz te miejsca, pokochasz to miasto. Jeśli planujesz podróż do Chicago, to upewnij się, że odwiedzisz te miejsca.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …