Co warto zobaczyć w Kuala Lumpur

Turystyka

Kuala Lumpur to stolica Malezji. Jest to kulturalne, gospodarcze i finansowe centrum Malezji. Osiągnęło status metropolii globalnej. Malezja jak i jej stolica stają się najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym.

Kuala Lumpur – co warto zobaczyć?

 Stolica Malezji to mieszanka tradycji i stylu azjatyckiego w połączeniu z nowoczesnością. Dodatkowo miastu uroku dodaje wielokulturowość, mijamy tam świątynie islamskie, hinduskie czy też chińskie. Odpowiedzmy jednak na pytanie: Kuala Lumpur- co warto zobaczyć?

  1. Meczet Jamek- został zaprojektowany przez angielskiego architekta. Otwarty w 1909, z tego względu uznawany jest za najstarszy meczet w Kuala Lumpur. Do 1956 roku był głównym miejscem modlitw, wtedy zakończono budowę meczetu Narodowego Negara. Budynek to przykład architektury mauretańskiej.
  2. Plac Niepodległości- na tym placu 31 sierpnia 1957 roku ściągnięto z 95 metrowego masztu brytyjską flagę a na jej miejsce wciągnięto po raz pierwszy flagę Malezji. Wtedy oficjalnie Malezja uzyskała niepodległość. Pozostałości po kolonii Angielskiej pozostały, chociażby widoczne w prawach i obyczajach. Wpływy brytyjskie są obecne na każdym kroku.
  3. Park orchidei – piękne kwiatowe ogrody, w których zobaczymy ponad 800 gatunków tych pięknych, pachnących kwiatów. Rozsiane są na prawie hektarze powierzchni.
  4. Ptasi Park to teren klatek i siatek rozpiętych na drzewach, po to aby zatrzymać przepiękne gatunki ptaków.
  5. Ogród Motyli w Kuala Lumpur- żyje tutaj ponad 5 tysięcy różnorodnych motyli, co sprawia, że jest to największy na świecie obiekt tego typu.
  6. Wieże Petronas Towers- to jedne z najwyższych na świecie wież. Przy nich znajduje się największy w Kuala Lumpur dom handlowy- Suria KLCC. Wieże zachwycają w ciągu dnia swoją wysokością, ale to wieczorem zapierają dech w piersiach- są podświetlone, na pobliskim sztucznym jeziorze zobaczymy pokaz świateł i fontann.
  7. Wzgórzu Robson- warto wybrać się na wzgórze aby podziwiać widok na miasto, a także zobaczyć, robiącą ogromne wrażenie, chińską świątynię Thean Hou.
  8. Batu Caves- jaskinie oraz rezerwat przyrody, w którym zobaczymy hinduistyczne świątynie z ogromnymi posągami bóstw. Rezerwat znajduje się poza miastem.

 Kuala Lumpur to słoneczne miasto pełne kontrastów. Może i nie posiada tylu zabytków i atrakcji co niektóre miasta Europejskie, ale mimo wszystko ma miejsca, które warto odwiedzić. Mimo wszystko jest to jedno szybciej rozwijających się miast, gdzie mamy możliwość poznać nowe kultury i zobaczyć jak żyją one obok siebie. Dopisująca pogoda, dobry klimat i piękne widoki rekompensują kwotę pobytu w Kuala Lumpur.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …