Co warto zobaczyć w Kuala Lumpur

Turystyka

Kuala Lumpur to stolica Malezji. Jest to kulturalne, gospodarcze i finansowe centrum Malezji. Osiągnęło status metropolii globalnej. Malezja jak i jej stolica stają się najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym.

Kuala Lumpur – co warto zobaczyć?

 Stolica Malezji to mieszanka tradycji i stylu azjatyckiego w połączeniu z nowoczesnością. Dodatkowo miastu uroku dodaje wielokulturowość, mijamy tam świątynie islamskie, hinduskie czy też chińskie. Odpowiedzmy jednak na pytanie: Kuala Lumpur- co warto zobaczyć?

  1. Meczet Jamek- został zaprojektowany przez angielskiego architekta. Otwarty w 1909, z tego względu uznawany jest za najstarszy meczet w Kuala Lumpur. Do 1956 roku był głównym miejscem modlitw, wtedy zakończono budowę meczetu Narodowego Negara. Budynek to przykład architektury mauretańskiej.
  2. Plac Niepodległości- na tym placu 31 sierpnia 1957 roku ściągnięto z 95 metrowego masztu brytyjską flagę a na jej miejsce wciągnięto po raz pierwszy flagę Malezji. Wtedy oficjalnie Malezja uzyskała niepodległość. Pozostałości po kolonii Angielskiej pozostały, chociażby widoczne w prawach i obyczajach. Wpływy brytyjskie są obecne na każdym kroku.
  3. Park orchidei – piękne kwiatowe ogrody, w których zobaczymy ponad 800 gatunków tych pięknych, pachnących kwiatów. Rozsiane są na prawie hektarze powierzchni.
  4. Ptasi Park to teren klatek i siatek rozpiętych na drzewach, po to aby zatrzymać przepiękne gatunki ptaków.
  5. Ogród Motyli w Kuala Lumpur- żyje tutaj ponad 5 tysięcy różnorodnych motyli, co sprawia, że jest to największy na świecie obiekt tego typu.
  6. Wieże Petronas Towers- to jedne z najwyższych na świecie wież. Przy nich znajduje się największy w Kuala Lumpur dom handlowy- Suria KLCC. Wieże zachwycają w ciągu dnia swoją wysokością, ale to wieczorem zapierają dech w piersiach- są podświetlone, na pobliskim sztucznym jeziorze zobaczymy pokaz świateł i fontann.
  7. Wzgórzu Robson- warto wybrać się na wzgórze aby podziwiać widok na miasto, a także zobaczyć, robiącą ogromne wrażenie, chińską świątynię Thean Hou.
  8. Batu Caves- jaskinie oraz rezerwat przyrody, w którym zobaczymy hinduistyczne świątynie z ogromnymi posągami bóstw. Rezerwat znajduje się poza miastem.

 Kuala Lumpur to słoneczne miasto pełne kontrastów. Może i nie posiada tylu zabytków i atrakcji co niektóre miasta Europejskie, ale mimo wszystko ma miejsca, które warto odwiedzić. Mimo wszystko jest to jedno szybciej rozwijających się miast, gdzie mamy możliwość poznać nowe kultury i zobaczyć jak żyją one obok siebie. Dopisująca pogoda, dobry klimat i piękne widoki rekompensują kwotę pobytu w Kuala Lumpur.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …