Antalya- co warto zobaczyć ?

Turystyka

Antalya to miasto w południowo- zachodniej Turcji, nad zatoką o tej samej nazwie na Morzu Śródziemnym. Częsty kierunek turystyczny, kurort wypoczynkowy Riwiery Tureckiej.

Antalya -co warto zobaczyć?

Tereny te były zamieszkiwane od czasów prehistorycznych. Miasto miało burzliwą historię, wielokrotnie przechodziło między państwami. Wielokrotnie ucierpiało ze względu na najazdy tureckie. Miasto rozwijało się handlowo. Antalya- co warto zobaczyć ?

  1. Minaret Yivli- Minaret i meczet pochodzą z 1230 roku. Jednak budynek meczetu uległ zniszczeniu, został odbudowany w 1373 roku. Obecnie jest to symbol Antalyi, a budynek należy do Muzeum Etnograficznego i jest udostępniony dla turystów.
  2. Rzymska Brama Hadriana- elegancki łuk triumfalny, powstały w 130 roku n. e, upamiętniający przyjazd cesarza Hadriana. Brama przetrwała w niemalże nienaruszonym stanie prawie 2000 lat. Konstrukcja składa się z trzech łukowatych bram, w białej marmurowej ramie. Niegdyś była to główna brama prowadząca do miasta.
  3. Kaleiçi- dzielnica, która jest odgrodzona od reszty miasta zabytkowymi murami obronnymi. Zakazany jest tu ruch ruch samochodowy. Rzadko bywa tam cicho, ze względu na wiele cenionych i ekskluzywnych restauracji oraz hoteli, z których co wieczór dobiega muzyka.
  4. Domy Osmańskie to Największa atrakcją Kaleiçi. Zabytkowe osmańskie domy pochodzą z XVIII- XIX wieku. Obecnie wiele z nich pełni funkcję pensjonatów. Fasady budynków są wykonane z białego kamienia i zdobione ciemnym drewnem. Za drzwiami często kryją się obfitujące w bujną roślinność patia.
  5. Port, w którym cumują kolorowe i różnorodne statki turystyczne zazwyczaj wyglądające jak statki pirackie, co nie zmienia faktu, że warto tam zajrzeć. Można również skorzystać z możliwości rejsu po zatoce, lub przysiąść w niedużej restauracji i skosztować świeżej ryby. Niedaleko zobaczymy również niewielki i zabytkowy meczet, który słynie z swej wyjątkowej architektury.
  6. Wieża zegarowa- Antalya to miasto tureckie, a takie miasto zawsze posiada wieżę zegarową. Wieża to pozostałości po starożytnych murach Starego Miasta. Kiedyś miasto otaczało 80 wież, jako jedyna przetrwała do czasów współczesnych. Na szczycie wieży powiewa flaga Republiki Turcji.  

 Antalya to tradycja i nowoczesność. Stare budynki wkomponowane w nowoczesna zabudowę. Jest to popularny kierunek turystyczny, który zachwyca swoim urokiem, a do tego posiada dobrze rozbudowana bazę turystyczną. W Antalyi każdy znajdzie coś dla siebie- czy to możliwość wypoczywania nad Morzem Śródziemnym, czy podziwianie architektury i sztuki. Idealne na krótki i długi wyjazd, samemu, we dwoje, ze znajomymi, czy rodziną.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …