5 rzeczy, które trzeba zrobić podczas podróży do Pragi

Turystyka

Czy planujesz podróż do Pragi? Musisz wiedzieć, że Praga jest stolicą Republiki Czeskiej, a więc jest to duże miasto i będziesz miał wiele rzeczy do zrobienia podczas pobytu. Poczujesz się jak w nowym miejscu i zdobędziesz nowe doświadczenia, ale przed podróżą powinieneś wiedzieć o głównych atrakcjach i miejscach, które musisz odwiedzić.

Oto 5 rzeczy, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas podróży po Pradze.

Sprawdźmy 5 rzeczy, które warto zrobić podczas podróży do Pragi.

Odwiedź Most Karola

Most Karola jest jednym z największych mostów w Europie i jest znany z pięknych widoków. Most jest bardzo znany ze swojej historii i jest uważany za symbol Pragi. Z pewnością zachwyci Cię widok ogromnych gotyckich iglic mostu i wspaniały widok na rzekę Wełtawę.

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach to jedno z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania w Pradze. Zamek jest potężną średniowieczną fortyfikacją, która powstała w XIV wieku. W czasach panowania Habsburgów zamek był jedną z największych i najsilniejszych fortec w Europie.

Rynek Staromiejski

Jedną z największych atrakcji Pragi jest Rynek Staromiejski. Plac znajduje się na Starym Mieście i jest otoczony pięknymi budynkami, a okolica słynie z wąskich uliczek.

Katedra św.

Katedra św. Wita to największa katedra w Republice Czeskiej. Znana jest także jako katedra praska i jest drugim co do wielkości kościołem na świecie. Katedra została wybudowana w XIII wieku i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Stary Cmentarz Żydowski

Jedną z głównych atrakcji Pragi jest Stary Cmentarz Żydowski. Cmentarz jest wielką atrakcją, ponieważ jest najstarszym i najbardziej znaczącym cmentarzem w Europie. Cmentarz został założony w 1348 roku i jest jednym z najstarszych i najważniejszych cmentarzy na świecie.

Wnioski:

To było 5 rzeczy do zrobienia podczas podróży po Pradze. Upewnij się, że odwiedzisz te miejsca podczas podróży do Pragi, ponieważ pomogą Ci one poznać to piękne miasto i jego kulturę.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …