10 rzeczy do zrobienia w Hurghadzie

Turystyka

Hurghada jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Egipcie i z tego powodu przyciąga wielu turystów i odwiedzających. Jeśli wybierasz się do Hurghady po raz pierwszy, to zastanawiasz się, co warto zobaczyć w tym mieście?

Tak więc, oto kilka najlepszych miejsc, które możesz odwiedzić będąc w Hurghadzie.

1. Targ Rybny w Hurghadzie

Jest to największy targ rybny w kraju i jeśli jesteś miłośnikiem owoców morza, to miejsce jest dla Ciebie najlepsze. Znajdziesz tu wiele świeżych ryb i owoców morza.

2. Plaża w Hurghadzie

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu w morzu, to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu czyste plaże i wspaniałe wody.

3. Pałac w Hurghadzie

Jest to jedyny pałac królewski w Hurghadzie. Został zbudowany w 1887 roku. Jest to największy budynek w mieście.

4. Park Sharm El Sheikh

Jest to jeden z najstarszych parków w Egipcie, w którym znajduje się piękny ogród z mnóstwem drzew i kwiatów. Jest to również ulubione miejsce wielu par, które chcą umówić się na randkę.

5. Twierdza Hurghada

Ta forteca jest drugim co do wielkości budynkiem w mieście i jest znana jako symbol miasta.

6. Muzeum El Dahar

To muzeum jest jednym z najbardziej popularnych muzeów w mieście. Jest ono poświęcone sztuce garncarstwa.

7. Hotel Al Qanafiyah

Ten hotel jest jednym z najbardziej znanych hoteli w mieście i ma bardzo piękną plażę.

8. Klub golfowy w Hurghadzie

Jest to jedyny klub golfowy w kraju, należący do Egipskiej Federacji Golfa.

9. Nabrzeże

Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków w mieście. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, możesz spróbować odwiedzić to miejsce.

10. Luksor

Luksor jest drugim miastem Egiptu i znajduje się 150 km na południe od Hurghady. Jeśli interesują Cię starożytne zabytki, to musisz odwiedzić to miasto.

Wnioski:

Tak więc, są to najlepsze miejsca do odwiedzenia podczas pobytu w Hurghadzie. Jeśli byłeś już w Hurghadzie, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …