10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Tajpej

Turystyka

Czy myślisz o odwiedzeniu Tajpej? Jeśli tak, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Tajpej jest jednym z najbardziej popularnych miast na Tajwanie i jest to bardzo żywe miasto. Jest to stolica Tajwanu i jest pełna ciekawych miejsc i zajęć.

Tak więc, tutaj podzieliłem się 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Tajpej.

1. Muzeum Pałacu Narodowego

Jeśli odwiedzasz Tajpej, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś odwiedzić jest Muzeum Pałacu Narodowego. Jest to największe muzeum na Tajwanie, w którym znajduje się bogata kolekcja dzieł sztuki.

2. Taipei 101

Jest to najwyższy budynek na świecie i jeśli odwiedzasz Tajpej, to miejsce to powinno znaleźć się na Twojej liście. Jest to najwyższy budynek w Azji i znajduje się w nim restauracja o nazwie Sky Terrace, która jest najwyżej położoną restauracją na świecie.

3. Zoo w Taipei

Jest to największe zoo w Azji i znajduje się w samym sercu Tajpej. Można tam znaleźć prawie wszystkie rodzaje zwierząt i jest ono bardzo dobrze utrzymane.

4. Chiang Kai-shek Memorial Hall

Jest to dom byłego prezydenta Tajwanu. Jest on jednym z najpopularniejszych polityków XX wieku.

5. Sala Pamięci Sun Yat-sena

Jest to dom założyciela współczesnych Chin.

6. Dworzec kolejowy w Tajpej

Jeśli odwiedzasz Tajpej, to jest to jeden z najważniejszych dworców kolejowych. Przyjeżdża tu wiele pociągów.

7. Świątynia Hsing Wu

Jest to jedna z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w całej Azji. Znana jest również jako Świątynia Morza Mądrości.

8. Budynek Biura Prezydenckiego

Jest to siedziba prezydenta Tajwanu. Jest to najbardziej znany budynek rządowy w całej Azji.

9. Muzeum Sztuk Pięknych w Taipei

Jest to najstarsza galeria sztuki w Azji, założona w 1937 roku.

10. Narodowa Galeria Sztuki Współczesnej

Jest to muzeum, w którym znajduje się szeroka gama dzieł sztuki współczesnej.

Wnioski:

Tak więc, to jest 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Taipei. Podzieliłem się z Tobą również najważniejszymi atrakcjami Tajpej. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten wpis i na pewno spróbujesz odwiedzić to miejsce tak szybko, jak to możliwe.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …