10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Tajpej

Turystyka

Czy myślisz o odwiedzeniu Tajpej? Jeśli tak, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Tajpej jest jednym z najbardziej popularnych miast na Tajwanie i jest to bardzo żywe miasto. Jest to stolica Tajwanu i jest pełna ciekawych miejsc i zajęć.

Tak więc, tutaj podzieliłem się 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Tajpej.

1. Muzeum Pałacu Narodowego

Jeśli odwiedzasz Tajpej, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś odwiedzić jest Muzeum Pałacu Narodowego. Jest to największe muzeum na Tajwanie, w którym znajduje się bogata kolekcja dzieł sztuki.

2. Taipei 101

Jest to najwyższy budynek na świecie i jeśli odwiedzasz Tajpej, to miejsce to powinno znaleźć się na Twojej liście. Jest to najwyższy budynek w Azji i znajduje się w nim restauracja o nazwie Sky Terrace, która jest najwyżej położoną restauracją na świecie.

3. Zoo w Taipei

Jest to największe zoo w Azji i znajduje się w samym sercu Tajpej. Można tam znaleźć prawie wszystkie rodzaje zwierząt i jest ono bardzo dobrze utrzymane.

4. Chiang Kai-shek Memorial Hall

Jest to dom byłego prezydenta Tajwanu. Jest on jednym z najpopularniejszych polityków XX wieku.

5. Sala Pamięci Sun Yat-sena

Jest to dom założyciela współczesnych Chin.

6. Dworzec kolejowy w Tajpej

Jeśli odwiedzasz Tajpej, to jest to jeden z najważniejszych dworców kolejowych. Przyjeżdża tu wiele pociągów.

7. Świątynia Hsing Wu

Jest to jedna z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w całej Azji. Znana jest również jako Świątynia Morza Mądrości.

8. Budynek Biura Prezydenckiego

Jest to siedziba prezydenta Tajwanu. Jest to najbardziej znany budynek rządowy w całej Azji.

9. Muzeum Sztuk Pięknych w Taipei

Jest to najstarsza galeria sztuki w Azji, założona w 1937 roku.

10. Narodowa Galeria Sztuki Współczesnej

Jest to muzeum, w którym znajduje się szeroka gama dzieł sztuki współczesnej.

Wnioski:

Tak więc, to jest 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Taipei. Podzieliłem się z Tobą również najważniejszymi atrakcjami Tajpej. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten wpis i na pewno spróbujesz odwiedzić to miejsce tak szybko, jak to możliwe.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …