Arabia Saudyjska. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Arabia Saudyjska to państwo w zachodniej Azji, położone na Półwyspie Arabskim. Stolica państwa jest Rijad, a krajem rządzi król.

Arabia Saudyjska. Co warto zobaczyć?

  1. Dżudda to drugie co do wielkości miasto w Arabii. W starym mieście możemy podziwiać meczety np. Al. – Shafei, Al – Mimar czy Uthmana Bin Affana. Dodatkowo spotkamy tutaj różne wykopaliska, które zostały wpisane na listę UNESCO. Warto zwiedzić Muzeum Abdul Raouf Khalil, które poświęcone jest historii miasta oraz cywilizacji arabskiej.
  2. Abha to miasto, w którym warto zajrzeć na targ i kupić tutejsze charakterystyczne arabskie kosze. Warte zobaczenia są pałac Shada i galerię sztuki. Natomiast korzystając z oferty restauracji mamy szansę skosztować tradycyjnych potrwa takich jak falafele, murtabak oraz shawarmę. W mieście tym znajduje się góra Souda – 2500 m n. p. m. Wokół góry znajdują się wioski, w których zamieszkiwali „ludzie kwiaty” czyli mieszkańcy, którzy ozdabiali swoje ciała ziołami i świeżymi kwiatami. Z pewnością tutejsza ludność chętnie opowiedziałaby swoją historię oraz podpowiedzieliby jakich ziół używać na różne dolegliwości czy problemy zdrowotne.
  3. Jeśli skierujemy się w stronę miasta Al – Ula, odkryjemy świetnie zachowaną starą architekturą miasta. Tutaj mamy szansę na odkrycie prawdziwego Bliskiego Wschodu. Wiele budynków zbudowanych jest z błotnych cegieł i kamieni. Znajduje się tu niewielkie muzeum, w którym poznamy historię tego miejsca. Dworzec kolejowy, który jest w tym mieście stanowi ważny punkt komunikacyjny dla pielgrzymów do Medyki. Obok miasta znajduje się starożytnie miasto Nabataen Mada in Salih, które również warto zwiedzić.
  4. Sakaka to miasto z cytadelą z XIX wieku. Warto zwiedzić ruiny zamku Kalata t – Tuwajr oraz fort z VII wieku p. n. e.
  5. Mekka to święte miasto dla muzułmanów, które odwiedzane jest przez tłumy wyznawców. Znajduje się tutaj największy na świecie meczet. Niestety wyznawcy innych religii mogą mieć problem ze zwiedzeniem tego miejsca. To właśnie tutaj według wyznawców urodził się prorok Mahomet.
  6. Świątynia Kaaba to meczet w kształcie czarnego prostokąta. Jest to swego rodzaju drogowskaz dla wyznawców Mahometa, ponieważ wskazuje muzułmanom w którą stronę maja zwrócić się podczas modlitwy.
  7. Fontanna Fahda to z kolei największa na świecie fontanna, nazwę swoją zawdzięcza piątemu królowi Arabii Saudyjskiej. Strumień wody sięga na 312 metrów z prędkością około 400 km/h.

Arabia Saudyjska to kraj tajemniczy skrywający w sobie wielkie bogactwa. Dla Europejczyków to kraj kontrastów, gdzie nowoczesna technologia miesza się z tradycją religijną.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …