Bangkok. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Bangkok to stolica i największe miasto w Tajlandii. To miasto, które zachwyca i wciąga jak magnes. Miasto nigdy nie zasypia i zapewnia różne atrakcje. Tu na pewno nie można się nudzić.

Bangkok. Co warto zobaczyć?

  1. Chinatown – dzielnica Bangkoku, w której możemy nie tylko zrobić zakupy, ale również skosztować tutejszej kuchni. Na straganach znajdziemy wszystko od usmażonych koników polnych po ciasteczka ze śmietaną i chili. Przez dzielnicę przetacza się ogrom ludzi, jest bardzo ruchliwa, ale przyciąga zapachami.
  2. Dzielnica czerwonych latarni czyli Patpong – na 3 ulicach znajdują się kluby go – go oraz bary. Oprócz typowych “klasycznych” klubów dla mężczyzn znajdziemy również kluby dla gejów.
  3. Wielki Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy – to z pewnością główna atrakcja miasta. Przez wiele lat był rezydencją króla, obecnie odbywają się tutaj równe uroczystości państwowe. Kilka pomieszczeń zostało udostępnionych dla turystów. Wewnątrz znajdują się muzea: Muzeum Świątynne, Numizmatyczne oraz Zdobnictwa. Na terenie pałacu znajduje się Świątynia Szmaragdowego Buddy, do którego odbywają się pielgrzymki jego wyznawców.
  4. Świątynia Odpoczywającego Buddy – to ogromny, masywny posąg Leżącego Buddy, który znajduje się w stanie nirwany. Jego wysokość sięga 15 metrów a długość 43 metrów. Na jego stopach zostały wygrawerowane starożytne symbole. Oprócz tego, na terenie świątyni znajduje się ponad tysiąc rzeźb. Znajduje się tu również ośrodek nauczania tajskiego masażu, z którego można skorzystać.
  5. Świątynia Świtu – to najstarszy symbol miasta. Zachwyca położeniem, jak również swoją historią. Jest bogato zdobiona chińską porcelaną. Jeśli wejdziemy na sam szczyt świątyni możemy podziwiać przepiękne widoki.
  6. Świątynia Złotego Buddy – 3,5 metrowy posąg, który znajduje się wewnątrz tej świątyni, który pokryty jest 5,5 tonami złota.
  7. Złota Góra – to miejsce, z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę stolicy. Na szczyt góry dotrzemy po 318 schodach. Znajduje się tutaj również świątynia, w której podczas epidemii dżumy spalono ciała zmarłych.
  8. Królewska Dzielnica Dusit – w dzielnicy tej możemy podziwiać królewskie rezydencje, które otoczone są bujną roślinnością tropikalną. Największy pałac, najbardziej okazały i zachwycający to pałac Vimanmek, zbudowany z drewna tekowego.
  9. Kolejka Skytrain – to wyróżniający się system komunikacyjny w całej Azji. Kolejka ta bardzo często jest bohaterem filmów. Ten rodzaj transportu napędza gospodarkę stolicy. Korzystając z przejażdżki możemy podziwiać żyjące miasto: centra handlowe, ogromne reklamy na ekranach ledowych, dachy dzielnic mieszkaniowych.

Bangkok, chociaż odległy, chaotyczny a niekiedy męczący, warto wybrać się, aby poznać tę ciekawą i różnorodną stolicę Tajlandii.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …